Mój blog został przeniesiony!

Zapraszam na :

http://www.hannadikta.pl

poniedziałek, 23 sierpnia 2010

Ogólnopolski konkurs poetycki "Młodzi na łodzi", półfinał w Krakowie - VIII 2010 r.

Kraków: Hanna Dikta i Monika Ślusaczyk w finale!

Wczoraj, podczas pikniku poetyckiego w Krakowie, odbył się także krakowski półfinał ogólnopolskiego konkursu poetyckiego "Młodzi na łodzi". Spośród siedmiu półfinalistów Jury wybrało dwie osoby, które już 4 września, w warszawskim finale powalczą o ciekawe nagrody. W Krakowie zwyciężyły: Hanna Dikta i Monika Ślusarczyk. Gratulujemy finalistkom i półfinalistom! Wybór był naprawdę trudny.

*************************************************************************************************
Darmowe, roczne warsztaty literackie w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, wydanie tomiku poetyckiego, publikacja wierszy m.in. w ogólnopolskim magazynie „Bluszcz” – to wybrane nagrody, które można zdobyć w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Młodzi na łodzi” organizowanego przez Wydawnictwo Bramasole.

Konkurs „Młodzi na łodzi” jest integralną częścią letnich pikników poetyckich „Poesia Picnic 2010”, które odbędą się latem w czterech miastach: Poznaniu (lipiec), Gdańsku (lipiec), Krakowie (sierpień) i Warszawie (wrzesień). Partnerem - zarówno pikników poetyckich, jak i konkursu „Młodzi na łodzi” - został Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Co wyróżnia nowy konkurs od pozostałych? Przede wszystkim możliwość wygrania darmowych, rocznych warsztatów literackich w Polskiej Akademii Nauk, które mają sprzyjać podejmowaniu samodzielnej twórczości poetyckiej, prozatorskiej, translatorskiej, dziennikarskiej oraz krytycznoliterackiej. Zajęcia prowadzą osoby mające znaczący dorobek twórczy w dziedzinie poezji, prozy, eseju, krytyki literackiej i form dziennikarskich m.in. Justyna Czechowska, Adam Pomorski, Leszek Szaruga, Maciej Cisło, Marek Bieńczyk. Po drugie, uczestnicy konkursu będą mogli zaprezentować siebie i swoje wiersze szerokiej publiczności. To duże wyzwanie i ogromna szansa. Profesjonalne Jury wybierze bowiem spośród nadesłanych prac, dwadzieścia osiem osób, które podczas pikników poetyckich, organizowanych w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Warszawie, będą recytować swoje wiersze. To właśnie publiczność, podczas finału w Warszawie zdecyduje o wyborze trzech zwycięzców.

Jury konkursu tworzą: Anna Nasiłowska (poetka, pisarka, a od 2007 roku kierownik pracowni literackiej przy Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk), Leszek Szaruga (poeta, tłumacz niemieckiej poezji, wykładowca uniwersytecki, historyk literatury, krytyk literacki), Piotr Śliwiński (historyk i krytyk literatury, prof. Uniwersytetu Adama Mickiewicza, badacz polskiej poezji współczesnej), Agnieszka Żelazko (pomysłodawczyni i organizator pierwszych w Polsce pikników poetyckich, właściciel wydawnictwa Bramasole), oraz Marika Krajniewska (właściciel wydawnictwa Papierowy Motyl).

Etykiety:

Komentarze (0):

Prześlij komentarz

Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]

<< Strona główna